Fotoğraf Makinesi Adına Güzel Bir Mikrofon: ME-1 Mikrofon

11.11.2017
440 görüntülenme
Fotoğraf Makinesi Adına Güzel Bir Mikrofon:  ME-1 Mikrofon

ME-1 Mikrofon nikon uyumlu fotoğraf makinelerinin ses kayıt özelliklerini geliştirmek adına özel olarak tasarlanmış olan stereo bir mikrofondur. Bu mikrofon fotoğraf makinesinin yerine kullanılabilecek alternatif ve kaliteli bir mikrofondur. Harika derecelerde stereo seste film çekmenizi sağlamak adına otomatik netleme adı verilen çalışma gürültülerini ve benzerlerini bastırır. ME-1 Mikrofonlar mikrofon süngerini bulundurması ve yüksek geçirgen filtre adını verilen anahtarı sayesinde rüzgâr, akım ve diğer düşük frekanslı gürültülerin çekim frekanslarını önleyerek çekim esnasında rahat kullanım adına kısa bir gövde imkânı sunar.

Fotoğraf makinesinden gücünü alan ME-1 Mikrofonlar bu sebeple çok kullanışlıdır ve keskin, temiz sesler kaydetmek adına ideal bir tercihtir, yöntemdir. ME-1 Mikrofonun özelliklerinden genel anlamda özelliklerinin tümünden bahsetmek gerekirse şu şekilde maddelendirebiliriz:

ME-1 Mikrofon, tek yönlü stereo mikrofonu olması sebebiyle yüksek kalite stereo ses kaydetme özelliğine sahiptir.
ME-1 Mikrofon, temiz stereo ses özelliği ile otomatik netleme veya da fotoğraf makinesinin taşınması sırasında ortaya çıkan kullanıma bağlı gürültüyü an itibari ile keser.
ME-1 Mikrofon, üstün ergonomisi sayesinde fotoğraf makinelerinde sorun teşkil etmeme prensibi üzerinde tasarlanmıştır. Ayrıca vizöre kolay erişme ve fotoğraf makinesini elde tutarak da rahat çekim imkânı sağlayan kısa gövdeyi destekleme özelliklerine de sahiptir.
ME-1 Mikrofon, kablo tutucu özelliğini bünyesinde bulundurması sayesinde kablosunu engel olmayacak şekilde tutarak toparlar ve çekim esnası sırasında kabloya temas edilerek oluşabilecek gürültülerin büyük bir kısmının önlenmesine yardımcı olur.
ME-1 Mikrofonlar mikrofon süngeri özelliği sayesinde çekim esnasında rüzgar sesini bastırarak net ve temiz kayıt imkanı sunar.
ME-1 Mikrofon yüksek geçirgen filtre anahtarı özelliği sayesinde ek denetimler sağlayarak düşük gürültülü frekansların çekim esnasında olumsuz etki yapmasını önler.
ME-1 Mikrofonlar üretim sırasında hava koşullarına dayanıklı üretim özelliği sayesinde çeşitli çekim ortamlarına yüksek oranda dayanacak şekilde üretilmiştir.
Güç kaynağını fotoğraf makinesinden alma özelliği sayesinde kullanım kolaylığı sağlaması ME-1 Mikrofonların en büyük ve en güzel özelliklerindendir.
ME-1 Mikrofonlar harici mikrofonlar adına 3,5 mm konektöre sahip olan diğer nikon fotoğraf makinelerine (D-SLR ve COOLPIX) uyumlu bir şekilde işleyiş gösterir.

 

2013 © Copyright All rights reserved fotomumin.Sanat fotoğrafçılığı.